Meme büyütmede yağ greftiLiposuction ile alınan yağ
Hastalarımızın çoğu meme büyütme için bir implant seçerken, artık daha yeni teknikler ve doğal seçenekler mevcuttur. Yağ grefti (aşılama)- veya yağ transferi – küçük memeleri büyütmek için doğal bir seçenek olarak ortaya çıkmıştır.

Memeye yağ grefti – aşılaması, yağ hücrelerinin vücudun fazla yağlı bölgelerinden göğüslere aktarılmasını içerir. Yağ, standart bir liposuction tekniği ile alınır. Çoğu hasta bel bölgeleri, karın veya kalçalarındaki yağın alınmasını tercih eder.

Bu istenmeyen yağ daha sonra plastik cerrah tarafından ameliyathanede steril olarak bazı işlemlerden geçirilir. İşlenen yağ daha sonra küçük şırıngalara konur ve göğsün boyutunu ve oranlarını iyileştirmek için göğüs dokusuna güvenli bir şekilde enjekte edilir ve ardından hamilelik ve emzirme sonrasında sıklıkla kaybolan üst kısım dolgunluğunu verir.

Memeye yağ grefti – aşılaması için kimler iyi bir adaydır?
Yağ grefti ile doğal büyütme, implantlarla meme büyütmeye göre çok farklı sonuçlara sahiptir. Yağ, memede sadece orta derecede genişleme ve şekil düzelmesi sağlayabilir.
Sütyenlerinin üst kısmının boşluklu olmasından şikayet eden hastalar için bu bölgeye enjekte edilen yağ daha fazla dolgunluk verecektir. Sütyen bedenlerini doldurmalarına yardımcı olur, ancak sütyen bedenlerini büyütmez yada değiştirmeleri gerekmez.

Hamilelikten sonra göğüsleriniz sarkıyorsa ve dolgunluğa ihtiyaç duyuyorsa;
Memeye yağ grefti – aşılaması meme dikleştirme ile birleştirmek, yeni anneler için en fazla tercih edilen ameliyatlardan biridir. Askılama, dikleştirme memenin şeklini ve konumunu geri kazandıracak ve eklenen yağ, kaybettikleri hacmi ve dolgunluğu geri verecektir.

Ameliyat sonrası iyileşme nasıl olmaktadır?
Memeye yağ grefti – aşılamasından sonra iyileşme dönemi genellikle iyi tolere edilir. Liposuction bölgelerinde, bir süre devam eden yanma hissine olabilir, ancak göğüslerin kendileri genellikle daha az ağrılıdır. Liposuction işleminden sonra çok az kısıtlama vardır ve birçok hasta 5-7 gün içerisinde işine dönebilir.