Göğüs Askılama Dikleştirme Yöntemleri
Estetik cerrahlar meme dikleştirme ameliyatı için çeşitli kesi teknikleri kullanırlar; Kullanılan teknik, hastanın mevcut meme dokusuna, alınacak fazla deri miktarına ve kişisel beklentilere bağlı olarak değişecektir. Mümkün olan en az görünecek yara izi ile en iyi sonuçları elde edecek meme dikleştirme yöntemini seçmek üzere plan yapılacaktır.

Hilal Askılama Dikleştirme: Az miktarda sarkmayı düzeltmek İçin en az yara İzi
Çok az miktarda sarkıklığı olan kadınlar için “hilal tipinde kesi” tekniğini kullanılabilir. Bu, areola kenarının üst yarısının yarısına kadar uzanan küçük bir kesi içerir. Genellikle, hilal tipi askılama işlemi aynı zamanda meme büyütme ameliyatı da yaptığında yapılır.

 


Hilal tipi

Hilal tipi ameliyat sonrası

Peri-Areolar veya “Donut” Askılama: Hafif sarkmalarda kullanılır
Hafif sarkma yaşayan ancak yine de meme dikleştirme işleminden fayda görecek olan kadınlar, peri-areolar (kahverengi kısmın çevresi) germe için genellikle uygun adaylardır. Bu, areolanın kenarı etrafında dönen dairesel bir kesi içerir ve hilal askılama gibi, genellikle göğüs büyütme ile birlikte gerçekleştirilir. Bu askılama, areola boyutunun küçültülmesine de yardımcı olabilir. Ortaya çıkan ameliyat izi, areolanın kenarında gizli kalmış olur.

Periareolar

Periareolar ameliyat sonrasıVertikal Dikey veya “Lolipop” Askılama: Orta Düzeydeki Sarkmayı Düzeltir ve Daha Kapsamlı Yeniden Şekillendirme Sağlar
Bu tip meme dikleştirme, fazla deriyi almasına, kolayca gizlenen izlerle tüm memeyi yeniden şekillendirmesine izin verdiği için yaygın olarak kullanılır. Dikey askılama 2 kesi içerir: biri areolanın kenarı çevresinde ve diğeri areolanın altından meme altı kıvrımına dikey olarak uzayarak bir “lolipop” şekli oluşturur.

Dikey (vertikal) yada lolipop tipi

Dikey (vertikal) ameliyat sonrası

Ters T veya “Çapa” Askılama: Kapsamlı Sarkmayı Düzeltmek için kullanılır
Önemli miktarda sarkık memelerde fazla miktarda deri ve sarkık dokuların alınmasına olanak sağlayan çapa yada ters T yöntemi en iyi sonuçları verebilir. Bu teknik 3 kesi içerir: biri areolanın kenarında, diğeri areolanın altından göğüs kıvrımına dikey olarak ve sonuncusu meme kıvrımına gizlenmiş meme altı kıvrımı boyunca. Meme dikleştirme ve meme küçültme ameliyatı gerekli olduğu durumlarda bu teknik kullanabilir.

Ters T tipi

Ameliyat sonrası ters T

Göğüs Dikleştirme ile Büyütmeyi Birlikte Yapmak
Bazı durumlarda, tek başına meme dikleştirme hastanın istediği sonuçları elde edemeyebilir. Yaşlanma, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle göğüslerinizin “sönük – içi boşalmış” göründüğünü veya hacim kaybettiğini hissederseniz, göğsünüze dolgunluk ve şekil kazandırmak için göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında göğüs silikon implantları yerleştirebilir. Daha büyük, dik bir göğüs beklentiniz varsa, askılama ile meme büyütme birlikte yapılacaktır.